Giriş Yap / Kayıt Ol

Banner değişimi, bir veya birden fazla internet sitesinin, üzerinde logoları veya sitelerini temsil eden görsellerin yer aldığı banner’ları doğrudan veya çapraz olarak birbirlerinin sitesine yerleştirmesidir. Bu yerleşim sonucu A sitesi B sitesine B sitesi de A sitesine trafik göndererek okurlarını paylaşabilir, hit ve gelirlerini arttırabilirler.

Banner değişimi yönetimi, İnternet dünyasında kullanılan en eski pazarlama ve reklam yöntemlerinden biri olarak biliniyor. Eski olmasına karşın hala geçerliliğini yitirdiğini kaybettiğini söylemek mümkün değil. Özellikle alanları benzer internet siteleri arasında yapıldığında Banner değişimi işlemleri bugün dahi hala Webmasterların faydalandığı önemli yöntemlerden biri olarak kullanılmaya devam ediyor. 

Banner Değişimi

Banner değişimi için Webmasterların takip ettiği iki yöntem var. Bunların ilki internet sitesi sahiplerinin özel olarak biririyle iletişime geçmesi ve anlaşmaları halinde banner’larını karşılıklı olarak birbirlerinin sitesine eklemesidir. Bir diğer değişim şekliyse banner değişimi platformları aracılığıyla otomatik bir kodu sitenize yerleştirmektir. İkinci yöntemde siteler sistem tarafından rasgele belirlenir. Böylece hem sürekli farklı sitelerin banner’ları ziyaretçilere gösterilebilir hem de ilgi alanına uygun internet sitelerinin yakalanması daha kolay hale gelir.

Banner ve link değişimi tarzı değişimler artık SEO açısından pek uygun görülmediği için günümüzde banner değişimi işlemleri daha çok çaprazlama yöntemiyle yapılıyor. Örneğin siz A sitesiyle banner değişimi yapıp, B sitesinin banner’ını yayınlarken C sitesi de sizin banner’ınızı yayınlıyor. Bu ve bunun gibi benzeri çaprazlama yöntemleri sayesinde banner değişimi link çıkışı olarak da değerlendirerek internet sitelerine bir artı kazandırabiliyor.

Elbette eskiye oranla Banner değişimi yöntemi SEO açısından sanıldığı kadar sağlıklı olamayabiliyor ancak bu yöntemler profesyonel olarak uygulandığında hit ve geri dönüşüm oranı özellikle içerik yapısı açısından birbirine benzer internet sitelerinde oldukça yüksek olabiliyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.