Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Banner, web sitesi sayfalarında herhangi bir kısma yerleştirilen, üzerinde yazı ve grafikler bulunan tıklandığında ziyaretçiyi farklı bir URL'ye gönderen reklam şeklidir. Banner reklamlar diğer reklam türleriyle karşılaştırıldığında geri dönüşüm oranı çok daha yüksek olan bir reklam biçimidir.  Bu nedenle kullanıcılar kendilerine çarpıcı bir Banner hazırlayarak çok daha yüksek geri dönüşüm elde etmeyi hedefleyebilirler.

Banner ayrıca anlam kargaşası nedeniyle ülkemiz webmaster'ları tarafından logo anlamında da kullanılabilmektedir.

Banner

Banner Yapma

Banner yapmak için profesyonel olmanıza gerek yok. Kullanabileceğiniz basit veya profesyonel programlar aracılığıyla kendi banner'ınızı amatör veya profesyonel bir ölçekte hazırlayabilirsiniz. Fakat Banner hazırlamak için hayal gücünüzü kullanmanız şart. Reklamın çarpıcı olabilmesi için banner'ın da o derece çarpıcı grafik ve yazılarla donatılması hatta mümkünse belli bir konsepte sahip olması gerekmektedir.

Banner yapmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı program var. Bunlardan bir kısmı ücretli yazılımlarken bir kısmı ise tamamen ücretsiz yazılımlar. Yazımızın hemen aşağısında kullanabileceğiniz ve en çok tercih edilen 5 Banner programına kısaca değineceğiz.

Banner Programları

  1. Adobe Photoshop: Photoshop hangi tür grafik işiniz olursa olsun doğru kullandığınız taktirde harikalar yaratmayı başarır. Eğer gerçekten profesyonel ölçekli bir çalışma istiyorsanız Adobe Photoshop'u kullanabilirsiniz. Şayet Photoshop konusunda deneyiminiz çok az ise hazır Banner PSD dosyalarını indirip düzenleyerek de kendinize etkileyici banner'lar yapabilirsiniz.
  2. GIMP: GIMP hem ücretsiz, hem de Adobe Photoshop'un yapabileceği her şeyi size sunan bir grafik aracıdır. Linux işletim sistemleri içerisinde kullanılan GIMP ayrıca Windows işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor. Arayüzü biraz karışık görünse de kısa sürede GIMP'e kendinizi adapte edebilirsiniz.
  3. Bannernow: Bannernow sadece statik değil de daha çok flash tabanlı banner reklamlar hazırlamak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bir yazılım. Kolay bir kullanıma sahip olan hatta giriş seviyesinde diyebileceğimiz Bannernow'u kullanarak kısa sürede kaliteli ve çarpıcı banner'lar hazırlayabilirsiniz.
  4. EximiousSoft Banner Maker: Banner Maker adıyla da bilinen yazılım hem kolayca kullanabileceğiniz hem de pek grafik bilgisine ihtiyacınız olmadan oldukça profesyonel çalışmalar meydana getirebileceğiniz bir yazılım.
  5. Banner Maker Pro: Banner Maker Pro, 4. sırada tanıttığımız yazılımla aynı ismi taşıyan fakat içerik olarak kesinlikle farklı bir yazılım. Şimdiye kadar banner yapma denildiğinde ilk akla gelen yazılımlardan biri olan Banner Maker Pro ücretli olmasına karşın bir ömür boyunca istediğiniz her tür banner'ı yapmanıza olanak sağlayacak bir yazılım. Banner Maker Pro hem sabit hem de GIF (hareketli) bannerlar hazırlamanıza yardımcı oluyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.