reklam
reklam

BIN Nedir? BIN Dosyası ve BIN Dosyası Açma

BIN Nedir? BIN Dosyası ve BIN Dosyası Açma

BIN, dosya uzantısı yaygın olarak sıkıştırılmış arşiv dosyları olarak programlar tarafından farklı amaçlar için kullanılır. Açılımıyla “Binary” olarak adlandırılan bu dosya türlerini genellikle CD veya DVD dosyalarının Backup yansıması alındığında veya virüs yazılımlarının içerisinde görebiliriz.

BIN Dosyası

BIN dosyaları bilgisayarın içerisindeki farklı yazılımlar tarafından farklı amaçlar için kullanılabilir. Yani, bin dosyaları her zaman sadece sıkıştırılma amacıyla meydana getirilmiş dosyalar olmayabilir.

BIN Dosyası Açma

BIN dosyaları farklı yazılımlar tarafından meydana getirilebilir. Temel Binary dosyalarını basit bir metin editörü (Öneri; Not Defteri) aracılığıyla açabileceğiniz gibi gelişmiş BIN dosyalarını açmanız için bu dosyanın meydana getirildiği yazılımı kullanmanız gerekir. Örneğin Roxio Creator ile oluşturduğunuz bir BIN dosyasını bu yazılım veya bu yazılımla aynı amaca hizmet eden diğer yazılımlar sayesinde çalıştırabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al