Giriş Yap / Kayıt Ol

Desktop, masaüstü kullanıma uygun olarak tasarlanan ve donanım birimlerinin çoğunlukla birbirinden ayrı olduğu bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlar eğer all in one (hepsi bir arada) şekilde üretilmedilerse, monitör, klavye ve fare gibi çevre bileşenlerine ihtiyaç duyarlar. Ağır olmalarından dolayı mobil kullanıma uygun değillerdir ve üzerlerinde şarj bataryaları bulunmaz. Buna karşın bu kişisel bilgisayarlar çevreden daha az etkilenirler ve donanım yükseltmeleri gibi değişikliklere elverişli bir yapıdadırlar.

Hepsi bir arada olan modeller çok daha nadir üretilirler. Bu modeller arasında en öne çıkanlar ise Apple markasınız Macintosh ürünleridir. Bu ürünlerde monitör arkaya doğru alışılandan daha uzun ya da kavisli bir yapıdadır ve anakart ile diğer ihtiyaç duyulan donanımlar da monitöre yerleştirilir. Bu vesileyle daha az yer kaplayan ve tümleşik yapıdaki bilgisayarlar kullanılabilir olmuşlardır. Yine de geliştirmelere uygun olmadığı için markaların birçoğu bu bilgisayar modellerini oldukça kısıtlı üretmektedirler.

Desktop

Desktop PC Toplama Nedir?

Bu bilgisayarlar çeşitli markalar tarafından bütün bir halde üretilmekte ve yine bu markalar tarafınca satılmaktadır. Fakat bununla birlikte dileyenler iç donanımları kendilerince satın alıp, farklı firmalardan temin ettikleri bilgisayar kasalarında toplayarak da bilgisayar sahibi olabilirler. İşte bu donanımları bir araya getirme işlemine Desktop PC toplama denilmektedir. Bu sayede ihtiyaçlara uygun donanımları özenle seçen müşteriler, diğer bir yandan markalarla çalışmadıklarından dolayı daha ucuz fiyatlarla bilgisayar alabiliyorlar.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.