reklam
Twitter Retweet

Geri Takip (GT) Nedir? GT Neden Yazılır? GT ile Takipçi Nasıl Kasma

Geri Takip (GT) Nedir? GT Neden Yazılır? GT ile Takipçi Nasıl Kasma

Geri Takip (GT), başta Instagram olmak üzere birçok sosyal sitesinde kullanıcıların karşılıklı olarak birbirlerini takip etmesi için kullanılan bir sözcüktür. GT’nin anlamı “beni takip edin, ben de sizi takip edeyim.” Demektir. GT sözcüğü yukarıdaki açıklamadan sonra sizin de anlayacağınız üzere “Geri Takip” tümcesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Peki, bir kullanıcı bir diğer kullanıcıyı neden takip eder ve GT ile takipçi nasıl kasılır?

GT Neden Yazılır?

Instagram gibi sosyal ağlarda popüler olmanız ve etkileşim elde edebilmeniz için hatırı sayılır aktif hesap sahibinin sizi takip etmesi gerekir. Elbette alanınızca ünlü biri değilseniz ve kaza eseri şans yüzünüze gülmemişse bu durumda insanların sizi takip etmesi oldukça güç olacaktır. GT yani takibe takip yöntemini kullanarak takipçi sayışınızı arttırabilir ve popüler bir hesap imajı yaratarak insanların sizi daha çok takip etmesini sağlayabilirsiniz. GT’nin size ancak sahte popülerlik getireceği büyük bir gerçek yine de sahte bile olsa onlarca hatta yüzler hesaba erişmek size mutlaka bir popülerlik kazandıracaktır.

GT ile Takipçi Nasıl Kasma

Hesabınızı tercihen herkese açık şekle getirdikten sonra Instagram’da etkileşimi yüksek olan sayfaların etkileşimi yüksek olan ve çokça yorum alan gönderilerinin altına yorum olarak GT yazabilirsiniz. Sizin gibi GT arayan veya profiliniz dikkat çekmeyi başardığı anda sıradan kullanıcılar sizi takip etmeye başlayacak ve takipçi sayınız artacaktır.

GT yaptığınızda maksimum performans elde edebilmeniz için sizi takip eden kullanıcıları geri takip etmelisiniz. Aksi halde sizin takip etmediğinizi gören kullanıcılar sizi takip etmekten vazgeçebilirler. GT’nin sahte bir popülarite olduğunu söylemiştik. Çünkü GT yapan profillerin büyük bölümü belli bir takipçi sayısına eriştikten sonra toplu olarak tüm takip edilenleri unfollow edecektir. Dolayısıyla organik bir yöntem olmadığı için GT’nin sosyal medyada kullanıcılar ve markalar için sanıldığı kadar da faydalı sonuçlar doğurmadığını söyleyebiliriz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al