Giriş Yap / Kayıt Ol

Girişimci, bir alanda iş fırsatları görüp olası riskleri alarak o işe atılan ve işin devamlılığını sağlayan kişiler için kullanılan bir tanımlama şeklidir. Yaygın olarak düşünülenin aksine her girişimci birer şirket sahibi değildir. Girişimcilikte önemli olan bir işi başlatıp onun sürekliliğini devam ettirebilmektir.

Her girişimcinin sahip olması gereken bazı temel özellikleri vardır. Bunları hırslı olmak, iletişim kurma kabiliyeti, planlama yeteneği, yönetim becerisi, öz güven,  motivasyon ve ileri görüşlülük olarak özetleyebiliriz.

Girişimci

Girişimci Örnekleri

Aslında girişimcilik örneklerini görmek için tek yapmanız gereken etrafınıza ve hatta kendi odanızın içerisindekilere bakmaktır. En basitinden şuanda bu sayfayı okuyorsunuz. Sizin bu sayfayı okumanız için gerçekleştirilen kaç farklı başarılı girişimcilik hikayesi olduğunu biliyor musunuz? Belki inanmayacaksınız fakat şuanda sizin bu sayfayı okumanız yüzlerce ve hatta belkide binlerce başarılı girişimin sonunda meydana gelmiştir. Aynı şekilde dünyamızda sürekli olarak girişimcilik örnekleri her geçen gün sergilenmeye devam ediyor.

İhtiyaçlarımızı daha kolay karşılamamıza yardımcı olan bir mobil uygulamadan tutun daha rahat çöp atmamıza yardımcı olmak için tasarlanan çöp poşetine kadar sayısız girişim örneği etrafımızda dönüp duruyor. Bizlerinse başarılı girişimcilik örnekleri görmesi için tek yapması gereken etrafına bakmak. Unutmayalım ki bundan sonra icat edilemeyeceğini düşündüğümüz her şey bize birkaç adım mesafede duruyor olabilir. Kim bilir, belkide bunun mimarı siz olacaksınızdır.

Girişimci Destekleri

Her ülkenin kalkınması ve yeni alanlara açılması için gözü kara, eğitimli ve başarı potansiyeli yüksek girişimcilere ihtiyacı vardır. Ülkemizde de aynı şekilde girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan birçok kurum ve kuruluş yer alıyor. Başta İŞKUR’un yürüttüğü KOSGEB gibi destekler olmak üzere girişimcilerin kendi girişimlerini başarıya ulaştırmaları için verilen birçok destek var. Tüm bu desteklerin yanında girişimcilerin kendi girişimlerini fonlamalarına yardımcı olan sayısız melek girişimci de hevesli ve fikir dolu girişimcileri bekliyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.