wmaraci reklam

Girişimcilik Nedir? Girişimcilik Dersi ve Girişimcilik Kursu

Girişimcilik Nedir? Girişimcilik Dersi ve Girişimcilik Kursu

Girişimcilik, bir bireyin sahip olduğu tüm imkanları en iyi şekilde değerlendirebilme ve riskleri kabullenerek bir organizasyonu başarıya ulaştırabilme yeteneğidir. Girişimcilik bir karakter özelliği kabul edildiği gibi başarılı girişim sergileyenlere de Girişimci denir.

Girişimciliğin aslında tanımını yapmak inanın sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Zira bu terim ilk olarak ortaçağ zamanında meydana çıkmış ancak o zamandan günümüze dek devam eden süreç içerisinde farklı anlamlarda ve şekillerde kullanılmıştır. Yukarıdaki en basit tanımıyla açıklamaya çalıştığımız girişimcilik özelliği her insanın içerisinde bir parça olduğu varsayılan ancak bazı insanda açıkta bazı insanda ise derinlerde yatan bir özelliktir.

Girişimci olmak için yalnızca girişimci bir ruha sahip olmak tek başına ne yazık ki yeterli değildir.  Girişimci bir ruhun gerçek bir girişime soyunabilmesi ve başarıyı elde etmesi için gerekli şartları hazırlama, fikir, motivasyon, kaynak tedariki ve eğitim gibi daha birçok detaya ihtiyacı vardır.

Girişimcilik Dersi

Girişimcilik Dersi, birçok üniversitede öğrenim müfredatı içerisinde verilen bir derstir. Bu dersin amacı girişimcilerin veya potansiyel girişimcilerin eğitilebilmesi, kendi işlerinin başına geçebilmeleri için teşvik edilebilmeleri ve girişim konusunda fikir sahibi olarak daha önce tanımda da bahsettiğimiz o derinlerdeki özelliği açığa çıkartmaktır. Girişimcilikle ilgileniyorsunuz fakat okuduğunuz bölüm veya okul içerisinde girişimcilik dersi almıyorsanız ayrıca özel eğitim kurumları tarafından verilen girişimcilik kurslarına da göz atabilirsiniz.

Girişimcilik Kursu

Başta KOSGEB olmak üzere birçok özel eğitim kurumu dahi girişimcilik konusunda özel dersler vermekte ve bu dersler yardımıyla insanlarla kendi işlerini kurma ve başarılı olma konusunda ışık tutmaktadır. Girişimcilik Kursu sayesinde girişimci adaylar iş dünyası ve girişimler hakkında gerekli teknik bilgilere ve iş planı kavramına hakim olarak kendi girişimlerini başlatabilir ve daha kısa zamanda başarılı olabilirler.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 2 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
 • 3 Home Ofis
  Deniz Patent konusunda danışmanlık yapmak istiyorum. fiziki bir faaliyette bulunmayacağım (çalışmalarım ge... Home Ofis
 • 4 WayBack Machine
  Zulal Bu araştırmayı kim kurdu,şuan kim ilgileniyor,kime hizmet ediyor... WayBack Machine
 • 5 Muhasebe Programı
  eren akar eminönündeki mest hotelimiz için muhasebe programı arıyoruz bunun için tavsiye edebileceğiniz bir pr... Muhasebe Programı
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al