Giriş Yap / Kayıt Ol

Google Play, Google tarafından geliştirilen ve aralarında Google Play Store (Android Market) uygulama mağazasının da yer aldığı dijital servis dağıtım ağıdır. Google Play ailesi içerisinde yer almakta olan uygulamalar veya içeriklerin tümü Android işletim sistemi yüklü olan cihazlarda varsayılan olarak yüklü şekilde gelir. Kullanıcılar Google hesaplarına giriş yaptıktan sonra tüm Google Play ailesinin ürünlerini kullanmaya ücretsiz olarak başlayabilirler. Google Play, yalnızca bir uygulama marketi değildir ve tek başına kullanıcılar için uygulamalar sunmaz. Google Play ile Android kullanıcıları aynı zamanda dijital medyalar, müzikler, dergiler, kitaplar, film ve televizyon programlarına da ulaşabilirler.

Google Play

Google Play içerisinde yer alan servislerin tamamı ücretli veya ücretsiz değildir. Mağaza içerisinde yer alan içeriklerin tümünün fiyatı geliştiricilerin belirlemiş olduğu ve Google Play’in üzerine vergiler ve kendi payını da ekleyerek koyduğu fiyattan kullanıcılara sunulur. “Ücretsiz” etiketine sahip olan tüm dijital içerikler ücretsizdir ancak bu içerikler kendi içerisinde “Uygulama için satın alma” seçeneğiyle sunulabilirler.

Google Play, yayın hayatına 6 Mart 2012’de başlamıştır. Bugün Google Play ailesinin içerisinde; Google Play Music, Google Play Books, Google Play Newsstand, Google Play Movies & TV ve Google Play Store yer almaktadır.

Google Play Store

Google Play Store, Android işletim sistemli cihazlarda varsayılan olarak yüklü şekilde gelen uygulama marketi uygulamasıdır. Daha önceki adıyla Android Market olarak bilinen uygulama marketinin adı Google Play ailesine geçişin yapılmasıyla birlikte Google Play Store olarak değiştirilmiştir. Google Play Store, günümüz açısından en geniş ve en kapsamlı uygulama marketlerinden biridir. İçerisinde 2.2 milyar uygulamayı barından Google Play Store üzerinden Android kullanıcıları 50 milyarı aşkın indirme işlemi gerçekleştirmiştir.

Google Play Store’a giriş yaptıktan sonra sağ köşede yer alan menüden kullanıcı girişi yaparak uygulama marketini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Türkçe dil desteğine sahip olan Google Play Store üzerinden yeni uygulamalar keşfedebilir, cihazınıza uygulamalar indirebilir, indirdiğiniz uygulamalar için yorum yazıp, puan verebilirsiniz.

Google Play Store APK

Google Play Store uygulaması her zaman cihazınızda yer almayabilir. Özellikle uzak doğu üretimi cihazlar Android işletim sistemine sahip olsa bile Google Play Store’a sahip olamayabiliyor. Bu durumda Google Play Store’u cihazınıza APK olarak yükleyebilirsiniz.

Google Play Store’u APK olarak cihazınıza yüklemek için;

  • Cihazınız üzerinden bu sayfaya giriş yapın ve ardından buradan Google Play Store APK dosyaları içerisinden cihazınızın Android sürümüne uygun APK dosyasını indirin.
  • APK dosyasının kurulumunu gerçekleştirin ve cihazınızı yeniden başlatın. 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.