reklam
geroxy

Grammarly Nedir? Grammarly Premium Nasıl Kullanılır?

Grammarly Nedir? Grammarly Premium Nasıl Kullanılır?

Grammarly, İngilizce dilinde yazılan metinlerin imla ve yazım kurallarını kontrol eden ücretsiz bir programdır. Özellikle ana dili İngilizce olmayan, ancak İngilizce dilini iş ve okul hayatında kullanan kişilerin severek kullandığı bir uygulamadır. İngilizce dilini kullanmayı amaçlayan uygulama, ilginç şekilde Alex Shevchenko, Max Lytvyn, ve Dmytro Lider adındaki üç Ukraynalı girişimci tarafından geliştirilmiştir. Grammarly 2009 yılında Ukrayna’da piyasaya sürüldükten sonra, merkezini ABD’nin San Francisco eyaletine taşımış ve dünyanın çeşitli yerlerinde ofisler açmışlardır.

Grammarly ilk olarak, öğrencilere yardımcı olacağı düşüncesiyle tasarlanmıştır. Sonradan programdaki potansiyeli gören girişimciler, seneler içinde Grammarly’i iş ve temel iletişim konularında asistanlık yapacak şekilde geliştirmiştir. Grammarly’nin temel özelliklerini kullanmak ücretsizdir.

Grammarly Nasıl Kullanılır?

Grammarly programını kullanmanın çeşitli yolları vardır. Bunlardan ilki programı bilgisayarınıza indirmektir. Yazılarınızı, programın içinde bulunan editörde yazabilirsiniz. Ayrıca Grammarly internet tarayıcılarına da entegre edilebiliyor. Bu şekilde, popüler e-mail uygulamlarından, sosyal medya mesajlaşma alanlarına kadar Grammarly ile imla ve yazım kontrolü yapılabiliyor. 2020 yılında iPad’lere de entegrasyonunu gerçekleştiren program, genel olarak sürekli gelişim içerisinde.

Grammarly ücretsiz sürümünde, temel iletişimde karşınıza çıkabilecek sorunların çoğunu çözüyor. Noktalama işaretlerini ve yanlış yazılan sözcükleri altlarını çizerek gösteren programın maharetleri bunlarla da sınırlı değil. Ücretsiz sürümde, yazınızın hangi kitleye hitap etmesini istediğinizi ve nasıl bir dili olması gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Bu durumda program, gereksiz süslü cümleleri ve fazladan kullanılan edat ve bağlaçları da işaretleyerek hayatınızı kolaylaştırıyor.

Grammarly Premium

Grammarly Premium, İngilizce yazılarını bir üst seviyeye çıkarmak isteyenler için, dili rafine edip zenginleştiren ekstra özellikler sunuyor. Cümlelerin açık ve anlaşılır olmasının kontrolü, ton ayarlaması, resmiyet ayarlaması ve sözcük seçimi gibi ek ayarlar Grammarly Premium ile rahatlıkla yapılabiliyor. Bunun yanında, özellikle ödev ya da tez yazan kişiler için programın intihal kontrolü de yapıyor. Kurum ya da iş yerlerinde sıkça İngilizce iletişim kuran kişiler ise Grammarly Business programından yararlanabiliyor. Grammarly Business bu tip müşterilerine merkezi fatura gibi kolaylıklar sağlamanın yanı sıra, dosyaları 256-bit AES ile korumasıyla da bir adım öne çıkıyor.

Grammarly İndir

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al