Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

ICO, Windows içerisinde ikonlarda kullanılan görsel bir dosya biçimidir. ICO dosyası ilk defa Windows 1 işletim sistemiyle birlikte 1985 yılında kullanılmaya başlanmıştır. ICO'lar Windows içerisinde yer alan grafik arayüzünü kullanıcıya daha göze hoş göstermek için dosyalar ve klasörlerde kullanılmaktadır.

ICO Dosyası

ICO dosyaları Windows işletim sistemi içerisindeki klasörlerin veya yazılımların simgeleridir. Windows'un kendisi içerisinde birçok ico dosyası kullanıldığı gibi özel yapılan yazılımlar da kullanıcılara hoş görünme kaygısından dolayı ico dosyaları kullanılır. ICO dosya formatı Windows'da fare için kullanılan .CUR dosya biçimine benzerlik göstermektedir. İkisinin arasındaki tek fark tanımdır.

ICO

ICO Yapma

Bir ICO dosyası meydana getirmek istediğinizde gelişmiş grafik düzenleyici yazılımları kullanmanız gerekir. Hızlıca bir çözüm arayanlardansanız online çeviri araçları da size ihtiyacınızı karşılama konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Şayet, ico dosyası oluşturmak için elinizde gelişmiş bir grafik düzenleyici yer almıyorsa istediğiniz herhangi bir görsel dosyayı seçin. Daha sonra converticon.com internet sitesini ziyaret edin ve bu dosyanızı Browse seçeneğiyle upload edin. Ardından arcın kesme aracıyla istediğiniz gibi ico dosyanızı hazırlayın ve Export seçeneğini kullanarak dosyanızı kayıt edin. Böylece 30 saniye içerisinde ico dosyanız kullanmaya hazır hale gelecektir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.