Giriş Yap / Kayıt Ol

NetBeans, başta Java olmak üzere PHP, C++ ve daha birçok programlama dilini kullanarak yazılımlar geliştirmeye imkan sunan, tümleşik geliştirme ortamı (IDE) yazılımıdır. Açık kaynaklı bir yazılım olan ve Oracle tarafından geliştirilen NetBeans, sıklıkla Java dilinde yazılım geliştiren yazılımcılar tarafından masaüstü uygulamaları geliştirmek amacıyla kullanılır. 

NetBeans, Java diliyle hazırlanmış bir IDE’dir ve Java Virtual Machine (JVM) aracılığı ile Solaris, Mac OS ve Linux gibi popüler işletim sistemi üzerinde sorunsuz çalışabilir. NetBeans’in içerisinde yer alan özellikler ve bileşenler NetBeans’i yazılım geliştirmek için daha işlevsel bir ortam haline getirir. NetBeans’in sunduğu başlıca özellikleriyse şöyle sıralayabiliriz;

  • Ücretsizdir ve Türkçe dilini destekler
  • Kullanıcı tabanlı ayarlar yapılabilir
  • Pencerelerin yerleşimi ve görünümleri düzenlenebilir
  • NetBeans Visual Library’e sahiptir
  • Depolama özelliği mevcuttur
  • Tümleşik geliştirme araçlarına sahiptir
  • Framework Wizard / Kütüphane Sihirbazı bulunur

NetBeans

NetBeans bileşen veya modül adı verilen, geliştiricilerin yükünü hafifleten özel yazılım parçalarına sahiptir. NetBeans kullanıcıları geliştirme ortamlarına dinamik olarak yeni modüller yükleyebilir, yüklü modülleri güncelleyebilir ve yetkilendirme atayabilirler. Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde NetBeans birçok geliştiricinin yazılım geliştirmek için tercih edebileceği en gelişmiş tümleşik geliştirme ortamlarından biridir.

NetBeans İndir

NetBeans’i kendi internet sitesi üzerinden indirerek Windows, Linux, Mac OS X ve bağımsız işletim sistemleri üzerinde kullanabilirsiniz. NetBeans’i indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.