wmaraci reklam

Mac Nedir? Mac Bilgisayar ve Mac Pro

Mac Nedir? Mac Bilgisayar ve Mac Pro

Mac ya da tam ismiyle Macintosh, Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından satışa sunulan Apple bilgisayarları serisinin ismidir. Macintosh serisinin ilk bilgisayarı olan Mac 128k, Apple Lisa işlemcisiyle bilinmekte ve GUI arayüzüyle kullanılmakta olan bir bilgisayardı. Daha sonradan gelişen seri 1984 sonrasında büyük satış rekorlarına imza attı ve bugüne kadar devam etti. Macintosh bilgisayar serisi günümüzde hala “Mac” serisi altında gelişimini devam ettirmektedir.

Mac Bilgisayar

Apple'ın üretmiş olduğu bilgisayarların tümünü Mac Bilgisayar kategorisi altında toplayabiliriz. Bugün hala Apple, Mac serisi adı altında farklı modellerle hem ev kullanıcılarının hem de ofis kullanıcılarının dikkatini çekebilecek kaliteli kişisel bilgisayarlar üretmektedir. Mac bilgisayarlar diğer kişisel bilgisayarların aksine daha kapalı kutu bir dizayna sahiptir ve içerisinde Apple'ın üretmiş olduğu özel işletim sistemi olan Mac OS (Mac Operation System) kullanmaktadır.

Mac Pro 

Mac Pro, Apple'ın ürettiği en gelişmiş, masaüstü kullanıcıları için tasarlanan bir kişisel bilgisayardır. Mac Pro içerisinde MacBook Pro ve Mini modellerinden çok daha güçlü bir işlemci, RAM belleği ve depolama haznesine sahiptir. Fiyatlarının hemen hemen günümüzün 0 otomobil fiyatıyla yarışıyor olmasının en büyük nedeni Mac Pro'nun gerçek profesyoneller için tasarlanmış olmasıdır.

Örneğin normal işlemlerle uğraşan bir grafiker için maksimum 8 GB RAM belleği yeterli olacaktır. Mac Pro ise içerisinde 64 GB RAM belleği barındırmaktadır. Bu RAM belleği gerçek profesyonellerin üst düzey bütçeli çalışmalarda yoğun çalışma tempolarına yanıt verebilecek düzeyde bir rakamdır. Yani, Mac Pro'nun asıl hedef kitlesi çok ağır yazılımlarla çalışan ve daha profeyonel ihtiyaçlara karşılık vermesini bekleyen geneli sektörel kullanıcılardır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al