Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Onesignal, internet siteleri ve mobil uygulamaların kullanıcıları iletişim halinde kalmalarını sağlayan üçüncü parti ve entegre bir bildirim sistemidir. Sitede yeni bir yazı yazıldığında, sitenin takipçilerine bildirim yollayarak onları platforma davet eder. Birçok tarayıcıda sorunsuz olarak çalışabilen sistem, aynı zamanda mobil uygulamaların da yazılım kısmında yaşayabilecekleri zorluklara çare olmasıyla öne çıkar.

Gönderilen bildirimlere ‘push notification’ denilmektedir. Bildirim mobil platformlarda yukarıda sabitlense de, bilgisayarlarda tarayıcının açık olması gerekir. Tıklandığında doğrudan bir yeni pencere açarak bildirimin içerdiği bağlantı açılır. Mobil uygulamalarda ise kullanıcının ulaşması istenilen ekrana özel bildirim yollanabilmektedir.

Onesignal

Wordpress gibi CMS’lerde eklenti olarak siteye kolaylıkla entegre edilebilir. Onesignal’e üye olduktan sonra kurulum yolunu seçebilirsiniz. Eğer eklenti ile ilerlemek istiyorsanız Wordpress için ücretsiz olarak yayınlanan eklentiyi kurduktan sonra istenilen API bilgilerini girebilirsiniz. Bu işlemin ardından sadece Onesignal’in duruma göre çıkarttığı buton ve metinleri dilimize dilediğinizce çevirmek kalıyor.

Şirket 500.000’in üzerinde site ve milyonun üzerinde uygulamadan bildirim gönderdiği ve bu sayede günlük 8 milyardan fazla mesaj yolladığını belirtiyor. Ücretsiz bir şekilde pek çok özellik sağlıyor olmasına rağmen 30.000’den fazla aboneniz varsa ya da istatistiklerle okur sayınıza doğrudan müdahaleler etmek, gelecek planlamaları yapmak isterseniz ücretli paketlerine de göz atabilirsiniz.

Her ne kadar öne çıkarttığı özellikleri arasında yer almasa da, Onesignal ile eposta yoluyla da kullanıcılarınıza içeriklerinizi duyurabilirsiniz. Bu sayede eposta bültenleri oluşturarak okurlarınıza hizmet verirken trafiğinizi yükseltmeyi başarabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.