reklam
reklam

Ruby Nedir? Ruby Programlama ve Ruby Dersleri

Ruby Nedir? Ruby Programlama ve Ruby Dersleri

Ruby, açık kaynaklı ve nesne odaklı bir programlama dilidir. Ruby’nin İlk versiyonu olan 0.95 sürümü 1995 yılında yayınlanmış son olarak ise 2011 yılında 1.9.3 sürümü yayınlanmıştır.

Ruby Programlama

Ruby özellikle kolay kullanımı nedeniyle son yıllarda yazılımcıların ve yazılım dili öğrenme meraklılarının ilgi noktalarından biri haline gelmiştir. Ruby on Rails adında bir framework’e sahip olan dil, kullanıcılar için çok daha pratik bir hal kazanmış ve web programlamada kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamıştır. Ruby tamamen nesne odaklı bir programlama dilidir bu nedenle içerisindeki her şey bir nesnedir.  Ruby’nin bu özelliği kullanıcılarına birleştirme konusunda büyük bir avantaj sağlamak ve kolayca düzenleyebilme şansı sunmaktadır. Ruby ayrıca bilinen en esnek programlama dillerinden de biridir.  Web dünyasının daha fazla dinamik hale gelmesi ve Ruby’nin sıklıkla kullanılan bir dil olması Ruby programlamanın geleceğinin parlak olduğunun da sinyallerini vermektedir.

Ruby Dersleri

Ruby ile ilgili konulara ulaşmak ve Ruby için hazırlanmış derslere ulaşmak istiyorsanız, ilk durağınız olarak WM Aracı forumunun Ruby kategorisini ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz. Bu kategori yardımıyla dersleri inceleyebilir ve aklınıza takılanları WM Aracı forumu üyelerine sorabilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al