Giriş Yap / Kayıt Ol

Sailfish OS, Linux kernel’i kullanılarak meydana getirilen açık kaynak kodlu mobil tabanlı işletim sistemidir. Jolla tarafından geliştirilen Sailfish OS’in tasarımı Jolla tarafından dizayn ediliyor ve işletim sistemi birçok üçüncü parti bileşenden meydana geliyor.

Sailfish OS İşletim Sistemi

Sailfish OS, Jolla firması ve Mer projesinin topluluğu tarafından açık kaynak kodlu olarak geliştiriliyor. Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu işletim sistemlerinden biri olması nedeniyle Sailfish OS’e karşı yurtdışında ilgi büyük. Hatta bu yeni nesil işletim sisteminin şuan için piyasanın hakimi olduğunu söyleyebileceğimiz Android ve iOS için dişli bir rakip olacağını düşünenler de yok değil. Yine de işletim sisteminin açık kaynak kodlu olarak geliştiriliyor olması ve arkasında yer alan firmanın yeterince büyük olmayışı Sailfish OS’in bir parça gölgede kalmasına neden oluyor.

Gelişmiş görsel arayüzü ve erişebilirlik seçenekleriyle son derece alternatif işletim sistemlerinden biri olan Sailfish OS’i şuan için Jolla marka akıllı cihazlar ve tabletler kullanıyor. Yine de farklı marka ve modeller için port edilmiş dosyalarıyla Sailfish OS’i farklı cihazlarda kullanabilmekte mümkün. Ücretsiz ve hafif bir mobil işletim sistemi olması nedeniyle Sailfish OS günümüz açısından olmasa dahi gelecek yıllar için kesinlikle büyük umutlar vaat eden işletim sistemlerinden biri.

Sailfish OS

Sailfish OS İndir

Sailfish OS veya geliştirme ortamı yazılımlarına ulaşmak için Sailfish’in organizasyon sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buraya tıklayarak Sailfish OS’in resmi web sitesine ulaşabilir ve ihtiyacınız olan doküman yada bilgileri elde edebilirsiniz. Sailfish OS’i doğrudan indirmek içinse ne yazık ki aracı kaynakları kullanmanız gerekecektir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.