Giriş Yap / Kayıt Ol
[WM ÇEKİLİŞ 3] SEO Uzmanı Atalay Sidar Sponsorluğunda 20 Üyemize 1200TL Değerinde SEO101 kitabı Hediye Ediyoruz!

Spotify, 2008 Yılında internet ve mobil sektör üzerine giriş yapan, insanların müzik dinleme alışkanlığını tamamen değiştiren bir müzik dinleme uygulamasıdır. Spotify'nin diğer müzik platformlarından en büyük farkı dinlemek istediğiniz herhangi bir parçayı indirmek yerine bulut sunucu üzerinden size sunarak dinlemenizi sağlamaktır. Spotify üzerinde günümüz itibariyle 30 milyonu aşkın şarkı yer alıyor. Hem yabancı hem de yerli şarkılar konusunda arayıp da bulamadığınız parçaların sayısıysa nerede birkaç elin parmaklarını geçemeyecek kadar az. Özellikle depolama alanı sıkıntısı çeken kullanıcılar ve müzikleri kaliteli dinlemeyi alışkanlık haline getiren kullanıcılar için Spotify açık ara dünyanın en iyi düşünülmüş ve en gelişmiş uygulamasıdır.

Spotify, tüm bu güzel özelliklerinin yanı sıra işletim sistemi fark etmeksizin tüm akıllı telefonlardan, kişisel bilgisayarlardan ve hatta internet bağlantısı olan televizyonlarla konsollardan bile çalıştırılabiliyor. Böylece en favori şarkılarınızı hiçbir zaman kaybetmediğiniz gibi hangi dijital cihazı kullanacak olursanız olun Spotify'e ulaşabilme şansınız oluyor.

Spotify

Spotify Premium

Spotify'de yer alan geniş bir müzik arşivi bulunuyor. Bu müziklerin kullanıcılara tamamen legal şekilde iletilebilmesi için haliyle sayısız anlaşma yapılıyor ve Spotify müziklerin sahiplerine belli bir bedel ödüyor. Bu nedenle Spotify'i en üst seviyede kullanıcı deneyimiyle kullanmak istiyorsak Spotify için Premium üyelik satın almamız gerekiyor.

Spotify'nin Ücretsiz Mobil sürümünde; İstediğimiz her şarkıyı dinleyemiyoruz, şarkılar rastgele sırayla gidiyor. İstediğimiz şarkıyı denk getirmek içinse biraz uğraşmamız gerekiyor. Ayrıca diğer platformlarda sunulan yüksek kaliteli ses de ücretiz mobil sürüm kullanıcılarına maalesef sunulmuyor. Tüm bu özellikler bir kenara ücretsiz sürümde istediğiniz parçaları indirip dinleme lüksünden mahrum kalıyorsunuz. Yani sürekli online şekilde dinlemek gerekiyor.

Spotify'nin Tablet ve Bilgisayar Sürümünde; Bilgisayar ve tablet sürümünde mobil cihazlardan farklı olarak istediğimiz şarkıyı dinleyebilme lüksüne sahip oluyoruz. Fakat yüksek ses kalitesi başta olmak üzere müzikleri indirmeye kadar diğer tüm premium özellikleri kaybediyoruz.

Spotify'nin Premium Sürümünde; Premium sürüm için Spotify tek bir plan tipi barındırıyor. Bu plan tipine yani premium özelliğe sahip olan kullanıcılar hem mobil hem de web sürümleri üzerinden istedikleri müzikleri en yüksek kaliteyle dinliyor ve hatta isterlerse daha sonradan dinlemek üzere müzikleri cihazlarında depolayabiliyor. Bu da özellikle mobil cihazlarda müzik indirme derdini yasal olarak tamamen ortadan kaldırıyor.

Spotify'i Premium'u satın almak için kullanıcıların aylık 9,99 TL premium bedelini ödemesi gerekiyor. Premium'u satın almak için gerekli işlemleri Spotify'e girdikten sonra yönlendirmeler sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

Spotify Müzik İndirme

Spotify'nin Premium kullanıcılarına sunmuş olduğu güzel bir özellikte istediğiniz müzik listesini Offline dinleme seçeneği sayesinde nerede olursanız olun dinleyebilme olanağı sunmasıdır. Elbette Spotify'den indirdiğiniz müzikler yalnızca Spotify içerisinde kullanılabiliyor ve Spotify hesabı dışındaki diğer cihazlara aktarılamıyor. Spotify'de listelerinizi Offline olarak dinlemek için bu linkte yer alan Spotify'nin rehberinden faydalanabilirsiniz.

 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.