Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Takibe takip, sosyal medyada takipçi sayısını arttırmak için uygulanan ve herhangi bir ücret gerektirmeyen yöntemlerden birisidir. Teknik takip eden kullanıcıları tekrar takip ederek gerçekleştirilir. Kimi zaman takibe takip için kullanılan hashtag’lere mesaj bırakarak, kimi zamansa bu alanlara mesaj bırakan diğer kullanıcıları takip ederek uygulanır. Yöntemde en dikkat edilmesi gereken unsur takibinize geri dönüş yapmayan ya da daha sonrasında sizi takipten çıkan hesapları tespit edip takibi sonlandırmaktır.

Sistemin işleyişinden kaynaklı olarak bu hesapların takipçi ve takip edilen sayıları birbirleriyle eşit denecek kadar yakındır. Eğer hesabın takip ettiği hesap sayısı çok fazla olmaya başladıysa dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisini kaçırdığını söyleyebiliriz. Takip ve takipçi sayısı arttıkça gözle denetlemek zor olduğu için internet üzerinde bu işe yarayan çeşitli uygulama ve programlara denk gelmek mümkün. Elbette bu uygulamanın da ücretli, ücretsiz ve scam (dolandırıcı) olanları var. Dolayısıyla üçüncü parti yazılımları kullanırken dikkatli olmak gerekiyor.

Takibe Takip

Elbette sosyal medyalar kendilerini gün geldikçe geliştiriyor. Bu ilerleme çoğunlukla yapay zekâ iyileştirmelerine yönelik dememiz mümkün. Bu platformların yapay zekâları geliştikçe bazı tekniklerin geriye düştüğü de görülmekte. Geriye düşen teknikler arasında takibe takip sistemi de yer alıyor. Çünkü takipçi sayısı her ne kadar yüksek olsa da hesapların aldığı etkileşimler düşük kalıyor. Etkileşim düşük kaldıkça bu yöntemle takipçi kazanmış Twitter ve Instagram hesaplarını platformların anasayfalarında daha az görüyoruz. Yani takipçi sayıları çok olsa dahi erişebildikleri insan sayısı oldukça kısıtlı kalıyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.