Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Bypass, alternatif bir yol bularak giriş veya geçiş yapmak anlamında kullanılan bir terimdir. Örneğin bir web sunucusu üzerinde farklı bir dizin yolu bulunarak bu yol kullanılıp server'a giriş yapılabilir. Bu durumda Server Bypass edilmiş olur.

Ya da bir cep telefonunun kilit ekranını düşünelim. Bu telefonun kilit ekranında bizden dört haneli bir kod isteniyor olsun ve ancak bu dört kodu girmemiz halinde telefon kullanıma açılacaktır.

Fakat biz bu dört haneli kodu kullanmak haricinde farklı bir yol bularak telefonun güvenlik ekranını aşabilirsek bu durumda güvenlik ekranını Bypass etmiş oluruz. Örneğin eski nesil bazı cihazlarda bu dört haneli kodu girmek yerine acil çağrılar kısmına geçiş yapıp bu menüden doğrudan telefonun içerisine erişebiliyorduk. Böyle bir işlem gerçekleştirdiğimizde Bypass'ı başarıyla gerçekleştirmiş oluruz.

Bypass, bilgisayar ve diğer teknolojik aletlerde yalnızca güvenlik ile ilgili bir terim olarak kullanılıyor. Dijital cihazların haricinde yazılımlarda Bypass edilerek kırılabilir ve istenilen erişim haklarına sahip olunabilir.

Bypass

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.