Giriş Yap / Kayıt Ol
SMM Panel

Deprecated, bir süredir kullanılan API veya yazılım teknolojisinin değiştirilerek artık geçerliliğini yitirmesi sonucunda ortaya çıkan durumdur.

Sıklıkla Java geliştiricilerinin karşılaştıkları Deprecated uyarıları tamamen geliştiricinin faydası düşünülerek verilmektedir. Depraceted uyarısı aldığınızda veya bu terimle karşılaştığınızda kullandığınız komutun artık tam olarak geçerli olmadığını ve yerine daha çok kabul gören bir komut veya teknolojinin çıktığını anlayabilirsiniz.

Deprecated

Örnek vermek gerekirse PHP gibi standartlarıyla bilinen yazılım dili dahi güncellenmekte ve eski sürümlerde kullanılan bazı komutlar deprecated edilerek yerine daha kolay yorumlanabilir komutlar eklenmektedir. Bu durumda eski ve kullanışsız olan komutların tümü birer Deprecated olmuş demektir.

Depraceted olmanın birçok nedeni olabilir yine de temelde en çok karşılaşılan durumlar;

  1. İstenen sonucun elde edilememesi durumudur. Beklendiği gibi istenen verimi vermeyen komut ve teknolojiler yayından kaldırılabilirler.
  2. Yeni yöntem veya yeni algoritma geliştirilmiş ve bu algoritma önceki sisteme göre daha kolay ve anlaşılabilirdir. Bu durumda da istenen verimi vermeyen teknoloji yine aynı şekilde depraceted olabilir.
  3. Yöntem içerisinde tehlikeli ve yüksek riskli güvenlik açıkları barındırıyor olabilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.