reklam
reklam

FileZilla Nedir? FileZilla Kullanımı ve FileZilla İndir

FileZilla Nedir? FileZilla Kullanımı ve FileZilla İndir

FileZilla, Ocak 2001’de kod yazmayı seven üç kişilik bir ekip tarafından meydana getirilmiş daha sonradan ise açık kaynak kodlu olarak dağıtılmasına karar verilmiş olan bir FTP yazılımıdır. FileZilla Client ve FileZilla Server olmak üzere FileZilla’nın iki farklı sürümü bulunmaktadır. Açık kaynak kodlu olarak gelişimine devam edilmekte olan yazılım Windows, Linux ve Mac OS X kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir. Diğer birçok FTP yazılımının aksine FileZilla FTP, FTPS ve SFTP desteğine sahiptir.

FileZilla Kullanımı

Uzaktaki bir sunucu veya web sitenizin içerisinde yer aldığı web Hosting hizmetinin içerisinde bulunan dosyalara erişmek, bu dosyalar içerisinde düzenleme yapmak ve dosya aktarımı yapma gibi işlemlerinizde hem gelişmiş hem de güvenli bir yazılım olan FileZilla’yı kullanabilirsiniz. FileZilla’ı indirdikten hemen sonra ilk açılışta sitelerim kısmından bağlanmak istediğiniz FTP’ye dair detayları belirleyebilir ve bağlantının kurulmasını sağlayabilirsiniz.

FileZilla İndir

FileZilla’yı kendi resmi projesi sitesi olan https://filezilla-project.org/ adresinden istediğiniz sürümüyle bilgisayarınıza indirip kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al