Giriş Yap / Kayıt Ol
ersin

Network (), iki veya daha fazla bilgisayarın veri aktarımında bulunabilmesi için birbirleriyle bağlantı kurmalarıdır. Bu bağlantının birçok farklı şekli mevcuttur;

LAN (Local Area Network) : Bilgisayarlar birbirlerine fiziki konum olarak yakın konumdadır. (Aynı bina içerisinde.)

WAN (Wide Area Network):Bilgisayarlar birbirlerine fiziki konum olarak uzaktır. İletişim telefon veya radyo sinyalleri yardımıyla gerçekleştirilir.

CAN (Campus Area Network): Bilgisayarların birbirlerine fiziki konum özelliği sınırlıdır. (Üniversite veya askeri üslerde kullanılan sistem.)

MAN (Metropolitan Area Network): Şehir veya kasabalar için tasarlanan ağ şekli.

HAN (Home Area Netwok): Bir kullanıcının evinin içerisinde kendi cihazları arasındaki bağ şeklidir.

Network

Network Marketing

Network Marketing bir ağ yardımıyla herhangi bir şirketin ürünü veya hizmetini pazarlamaktır. Yenilenen dünya düzeni içerisinde özellikle online faaliyetler açısından bakıldığında Network Marketing artık kabul edilen çalışma modellerinden biri arasında yer almaktadır. Bu iş modelinde ürün veya hizmet sahibi pazarlayacak olan kişiye seçenekleri sunar ve yapmış olduğu satışlar başında kişiye komisyon kazandırır.

Network Solutions

Network Solutions, 1979 yılında alan adı tescili ve teknoloji danışmanlığı hizmetleriyle kurulmuş bir danışmanlık şirketidir. Yüksek gelir düzeyine sahip olan şirket 7 Mart 2000 yılında 21 Milyar Dolar'a VeriSign tarafından satın alınmıştır. 6.6 Milyon alan adını bünyesinde barındırmakta olan Network Solutions, GoDaddy'den sonra en büyük alan adı tescil şirketlerinden biri konumundadır. Şuan alan adı tescil servisinin yanı sıra, web hosting, web sayfa tasarımı ve online marketing gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.