wmaraci reklam

VeriSign Nedir? VeriSign Trust Network ve VeriSign SSL

VeriSign Nedir? VeriSign Trust Network ve VeriSign SSL

VeriSign, Ulusal bir güvenlik firması olan RSA Security'nin yeniden şekillenmiş halidir. 1995 Yılından sonra dijital sertifika işlemlerine başlamış ve “Versign” adıyla tanınmaya başlamıştır. Şirketin asıl işi bir bilgisayardan diğerine güvenli şekilde veri aktarımını sağlamaktır. Şimdilerde ise VeriSign sağlamış olduğu güvenlik sertifikalarıyla ve web hizmetleriyle tanınıyor. İnternet dünyası üzerinde VeriSign kuşkusuz en hızlı gelişen güvenlik girişimlerinden biridir. Öyle ki merkezi California / Mountain View'de yer alan şirket şimdiye kadar 3 milyondan fazla güvenlik sertifikası sunmuştur.

VeriSign Trust Network

VeriSign Trust Network artık geçerliliğini yitirmiştir Fakat VeriSign SSL hakkında bilmeniz gereken birçok şey var. Bir internet kullanıcısı web sitesini ziyaret ettiğinde o web sitesinin güvenli bir web sitesi olduğunu iki şekilde anlayabilir. İlk aşamada http protokolünün https olup olmadığına bakar, ikinci olarak da harf yazma kısmında bir padlock'un yer alıp almadığına bakar. Bu iki farklı madde de bir web sitesinin güvenilir olduğunu ispatlar nitelikteki özelliklerdir.

İnternet Nedir? İnternet Hız Testi ve İnternet Paketleri
İlginizi Çekebilir!

İnternet Nedir? İnternet Hız Testi ve İnternet Paketleri

İnternet, ABD hükûmeti tarafından geliştirilen bir projenin sonucunda 1990 yılında ortaya çıkmış ve uluslararası bir platform haline gelmiştir. İnternet bugün dünya genelindeki tüm bilgisayar ağlarını düzenli bir sistem sayesinde...

VeriSign SSL

Https protokolüne sahip olmak ve kullanıcılarınıza güvenli bir iletişim ağı sahibi olduğunuzu göstermek için bir VeriSign SSL sertifikasına sahip olmanız gerekir. VeriSign SSL'in işlevi son derece basittir. Bilgiler VeriSign'in güvenli ve şifreli ağları üzerinden 128-bit'lik data şifrelemesiyle korunur. Böylece ana sunucuyla bilgisayar arasındaki data alışverişi tamamen güvenli şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Özellikle satışa dayalı internet sitelerine sahip olan webmaster'lar bir VeriSign SSL sertifikası satın alarak sistemlerini daha güvenli hale getirerek müşterilerinin kimlik avı gibi sorunlarla karşılaşmasının önüne geçebilir. İstatistiksel olarak da birçok internet kullanıcısının alışverişleri sırasında özellikle SSL sertifikasına sahip olan web sitelerini tercih ettiği görülmektedir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Alfanümerik
  bilal Merhaba Lütfen 8-32 karakter uzunluğunda alfasayısal karakterlerden oluşan bir kombinasyon girin. ... Alfanümerik
 • 2 Onlyfans
  tarık Onlyfanta bedava sayfalara abone olmak için bile olsa kart bilgisi istiyor 10 centlik ödeme almak iç... Onlyfans
 • 3 Warez
  seyhun Warez reklam türleri için liste verebilir misiniz?... Warez
 • 4 Home Ofis
  dilara Merhaba, nace kodu 62 01 01 işyerleri home ofis çalışabilir mi? ruhsat alma zorunluluğu var mı?... Home Ofis
 • 5 EULA
  elifnaz Google eula herhangi bir ücret almaktamidur yani paralı mıdır... EULA
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al