Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

TXT, birçok işletim sistemi içerisinde kullanılabilen metin dosyası uzantısıdır. Text yani Yazı sözcüğünün kısaltılmasından oluşturulmaktadır. TXT dosyaları birçok farklı metin editörü tarafından kullanılabilmektedir.

TXT Dosyası

TXT Dosyası içerisinde insanların okuyabileceği karakterleri ve kelimeleri içeren, bilgisayarlar tarafından okunabilen dosya formatıdır. Text dosya formatının keskin bir standardı yoktur. İçerisinde birçok yaygın format kullanılabilir. Bir Text dosyası içerisinde ASCII veya ANSII gibi kodlama türleri kullanılabilir.

TXT

TXT to PDF

TXT to PDF; “.txt” dosya uzantısına sahip olan bir metin dosyasının Printable Document Format (PDF) dönüştürme işlemine verilen kısa isimdir. İngilizcedeki “to” ekinin solunda yer alan dosya formatı sağında yer alan dosya formatına çevrilmesi manasında kullanılır.

Bir TXT dosyasını PDF'ye kolayca çevirmenizin iki farklı yolu var.

1. Online Çevirici Araçları yardımıyla .TXT dosyasını PDF'e dönüştürün;

Elinizdeki TXT dosyasını PDF'e çevirmek için bilgisayarınıza hiçbir yazılım indirmenize gerek kalmadan size yardımcı olabilecek online çeviri araçlarını kullanabilirsiniz. http://www.texttopdfconverter.com/ internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Dosya Seç” menüsünden .txt dosyanızı seçin, ardından “Convert and Download” butonuna basın. Birkaç saniye içerisinde dosyanız PDF formatına dönüştürülecek ve indirme işlemi başlayacaktır.

2. Ücretsiz Yazılım Yardımıyla .TXT dosyasını .PDF'e dönüştürün;

Format değiştirme işlemini daha gizlilikle halletmek istiyorsanız ücretsiz yazılımlar yardımıyla kolayca .TXT dosyasını .PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Free PDF to Text Converter aracını indirip, kolayca .TXT dosyasını PDF'e, PDF dosyasını da .TXT'e çevirebilirsiniz.

 avatar
PDF DOSYASI TXT ye dönüştürülebir mi?

UZMANIN CEVABIPDF dosyalarını TXT uzantılı bir dosyaya dönüştürebilirsiniz fakat TXT yalın metin dosya formatıdır. Eğer PDF dosyasının içinde görseller veya sayfa ayracı gibi grafikler kullanılıyorsa bunları TXT dosyasına aktaramazsınız. Sadece PDF içnindeki metni TXT’e dönüştürebilirsiniz. PDF’i TXT’e dönüştürmek için: https://convertio.co/tr/pdf-txt/ veya http://pdftotext.com/tr/ benzeri bir araçtan yardım alabilirsiniz.

batu.basturk avatar
batu.basturk
txt hangi dosya uzantısı

UZMANIN CEVABITXT başlı başına bir dosya uzantısıdır. Başta Notepad olmak üzere hemen hemen tüm metin editörleri ve kelime işlemci yazılımlarıyla çalıştırılabilir ve içlerindeki veriler okunabilirdir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.