wmaraci reklam

TXT Nedir? TXT Dosyası ve TXT to PDF

TXT Nedir? TXT Dosyası ve TXT to PDF

TXT, birçok işletim sistemi içerisinde kullanılabilen metin dosyası uzantısıdır. Text yani Yazı sözcüğünün kısaltılmasından oluşturulmaktadır. TXT dosyaları birçok farklı metin editörü tarafından kullanılabilmektedir.

TXT Dosyası

TXT Dosyası içerisinde insanların okuyabileceği karakterleri ve kelimeleri içeren, bilgisayarlar tarafından okunabilen dosya formatıdır. Text dosya formatının keskin bir standardı yoktur. İçerisinde birçok yaygın format kullanılabilir. Bir Text dosyası içerisinde ASCII veya ANSII gibi kodlama türleri kullanılabilir.

TXT to PDF

TXT to PDF; “.txt” dosya uzantısına sahip olan bir metin dosyasının Printable Document Format (PDF) dönüştürme işlemine verilen kısa isimdir. İngilizcedeki “to” ekinin solunda yer alan dosya formatı sağında yer alan dosya formatına çevrilmesi manasında kullanılır.

Bir TXT dosyasını PDF'ye kolayca çevirmenizin iki farklı yolu var.

1. Online Çevirici Araçları yardımıyla .TXT dosyasını PDF'e dönüştürün;

Elinizdeki TXT dosyasını PDF'e çevirmek için bilgisayarınıza hiçbir yazılım indirmenize gerek kalmadan size yardımcı olabilecek online çeviri araçlarını kullanabilirsiniz. http://www.texttopdfconverter.com/ internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Dosya Seç” menüsünden .txt dosyanızı seçin, ardından “Convert and Download” butonuna basın. Birkaç saniye içerisinde dosyanız PDF formatına dönüştürülecek ve indirme işlemi başlayacaktır.

2. Ücretsiz Yazılım Yardımıyla .TXT dosyasını .PDF'e dönüştürün;

Format değiştirme işlemini daha gizlilikle halletmek istiyorsanız ücretsiz yazılımlar yardımıyla kolayca .TXT dosyasını .PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Free PDF to Text Converter aracını indirip, kolayca .TXT dosyasını PDF'e, PDF dosyasını da .TXT'e çevirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Home Ofis
  shahram montazeri dear sir, information was so clear and to the point thank you for that. opening the company is... Home Ofis
 • 2 Home Ofis
  HASAN Ben bir emekli teknik elemanım mesleğimi devam ettirmek için evimde faaliyatimi sürdürmek istiyorum.... Home Ofis
 • 3 Safari
  Haydar taştan Safari Windows ücretli’mi... Safari
 • 4 Home Ofis
  Ömer Yıldırım Merhaba home ofis açmak istiyorum. Yurt dışından getirdiğim tekstil malzemelerini evimden çalışmak v... Home Ofis
 • 5 MHRS
  tasvir Dal MHRS merkezi sistemine bağlanamıyorum ne zaman düzelecek... MHRS
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al