Giriş Yap / Kayıt Ol

Yelp, 2004 yılında ilk defa ABD için hizmet veren ve 2012 yılı itibariyle ülkemiz kullanıcıları için de hizmet sunmaya başlayan bir mekan keşfetme uygulamasıdır. Web sürümünün yanı sıra kullanıcılar Yelp’i iOS ve Android cihazlarına kurabilecekleri mobil uygulamaları yardımıyla da kullanabilirler. 

Yelp

Yelp uygulaması 2012 yılının sonundan itibaren Türkiye kullanıcılarına Türkçe olarak servis sunmaya başlamış ve tüm dünya çapında yaklaşık olarak 8.2 milyon kullanıcıya sahip olmuştur. Türkiye’de de aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan Yelp ile kendi şehrinizi veya yeni şehirleri keşfederken hangi mekanları ziyaret etmeniz gerektiği sorununu ortadan kaldırabilir ve Yelp’i kendinize rehber kabul edebilirsiniz.

Yelp Nasıl Kullanılır?

Mobil uygulamalar veya web sürümüyle kullanabileceğiniz Yelp, konum bilginizden de faydalanarak etrafınızda odak noktası haline gelen alışveriş merkezleri, kuaförler, eğlence mekanları, hastane ve daha birçok ihtiyacınızı karşılayabilecek mekanlara dair rehberler içeriyor. Yelp içerisindeki içerikler editörler tarafından değil bizzat Yelp’in kullanıcıları tarafından oluşturuluyor.

Diğer popüler mekan keşfetme uygulamalarında olduğu gibi Yelp’de de arkadaş listesi, çeşitli rozetler yer alıyor. Yelp’i farklı kılan şeyse asıl amacın check-in yapmak yerine yorum ve inceleme yapmaya dayalı bir uygulama olmasıdır. Yelp’deki kullanıcılar gittikleri mekanlar ve yapılabilecekler hakkında kısa inceleme yazıları yayınlıyor. Diğer kullanıcılar bu yazılara yorum katabildiği gibi aktarılan bilgiler ışığında şehrin en renkli mekanlarını da keşfedebiliyor.

Yelp, bilhassa ne yapacağınızı bilmediğiniz ve ilk defa bulunduğunuz şehirlerde eğlenmek adına tercih edebileceğiniz en gelişmiş rehberlerden biri. Yelp sayesinde hem şehrin en tercih edilesi hem de en ziyaret edilesi noktalarına harita üzerinden erişip, seyahatinizi çok daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Yelp sadece eğlence mekanlarını keşfetmeye yönelik bir uygulama değil. Bulunduğunuz bölgedeki en yakın hastanenin adresi gibi daha birçok veriye de Yelp sayesinde zahmetsiz şekilde erişebiliyorsunuz. Son olarak getirilen liste özelliği sayesinde artık tecrübeli Yelp kullanıcılarının hazırladığı listelerle keşiflerden keşiflere koşabilir siz de eğlenceli listeler oluşturarak diğer kullanıcıların daha iyi bir keşif deneyimi yaşamasına yardımcı olabilirsiniz.

Yelp İndir

Yelp’i kullanmanızın üç farklı yolu bulunuyor ancak Yelp’in asıl amacı mobil uygulamalar olduğu için keşif sırasında web sürümüyle uğraşmak yerine doğrudan mobil uygulamalarla hareket etmek sizin için çok daha iyi olacaktır. Türkçe olarak Yelp’in hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilecek iki farklı sürümü bulunuyor;

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.