Giriş Yap / Kayıt Ol

Chrome Canary (Chrome Kanarya), Google Chrome’un daha az stabil olan ve geliştiriciler için yayınlanan sürümüdür. Canary sürümünde, Google Chrome’un alfa sürümünde yer alan özelliklerden daha fazlası yer alır. Bunun nedeni Canary sürümünün geliştiriciler tarafından yeni yayınlanan ve test edilmeye açık özelliklerin sunululuyor olmasıdır.  

Chrome’a dahil edilmesi düşünülen özellikler ilk olarak Canary sürümünde yayınlanarak geliştiricilerin yayına alınması düşünülen özellikleri test edilmesi sağlanır. Bu sayede Google Chrome’un daha stabil ve sorunsuz olması sağlanır. Canary sürümünde elde edilen verileri nihai olarak Google Chrome’un geliştirici inceler ve bu sayede daha sağlıklı bir gelişim süreci takip edilmiş olur.

Chrome Canary

Google Chrome Canary

Google Chrome Canary sürümü bazı karakteristik özelliklere sahiptir. Bu nedenle Chrome Canary sürümünün yalnızca yazılım ve eklenti geliştiricileri tarafından denenmesi istenir. Chrome Canary’nin bazı bilinen karakteristik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Canary sürümü bir nevi karantina sürümüdür. Eğer Canary’deki herhangi bir değişiklik yazılımın çökmesine neden olursa, Canary kilitlenebilir. 
  • Canary, geliştirici sürümleriyle kıyaslandığında daha az stabildir. 
  • Henüz alpha ve geliştirici sürümünde yer almayan bazı özellikler Canary sürümünde yer alır. Eğer eklene özelliklerin kullanıcıya fayda sağlamadığı düşünülürse bu özellikler geliştirici sürümünden kaldırılır. 
  • Bilgisayarınızda yüklü bir Chrome sürümü yer alıyor olsa bile Canary sistem üzerinde çakışmadan çalışabilir. 
  • Canary diğer Chrome sürümlerinden farklı olarak sarı ve mavi ikon rengine sahiptir.
  • Canary yüklenmiş olduğu sistemde varsayılan internet tarayıcısı olarak atanamaz.
  • Otomatik güncellmeler sıklıkla çökebilir. 
  • Tıpkı diğer sürümlerde olduğu gib Canary’yi kullanırken de birden fazla kullanıcı hesabı ile oturum açabilirsiniz.

Chrome Canary İndir

Eğer bir geliştiriciyseniz ya da Chrome’un en güncel özelliklerini denemek istiyorsanız; Windows, Mac OS X veya Android platformları için buraya tıklayarak Canary’nin güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.