Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Organik hit, web sitesine ulaşan ziyaretçilerin bu web sitesine kendi isteğiyle ve zorlama olmaksızın ulaşmış olmasıdır. Organik hit kavramı yalnızca Google vb. Arama motorları tarafından gelen hit değil, kullanıcıların kendi isteğiyle geldiği ziyaretçi profilidir.

Organik hit hakkında dilerseniz biraz daha detaya inelim. Sanıldığının aksine organik hit yalnızca Google tarafından bir arama sorgusu sonucu web sitesine ulaşan kullanıcıları açıklamak için kullanılmaz. Kullanıcının diğer sitelerden web sitenize ulaşıyor olması yada doğrudan web sitenizin adresini yazarak giriş yapıyor olması da sitenizin organik hit oranına etki eder. Yani, en kısa şekilde kendi isteğiyle web sitenizi ziyaret eden tüm ziyaretçiler organiktir.

Organik Hit

Organik Hit Arttırma Yolları

İnternet dünyası üzerinde görmüş olduğunuz tüm web sitelerinin ortak bir amacı vardır ki o da; daha çok ziyaretçiye erişmektir. Daha çok ziyaretçiye erişmek içinse yapabileceklerinizin neredeyse bir haddi hududu yok. Yine de web sitenizin hitini arttırma konusunda çalışmalar yaparken bu hit arttırma yollarını deneyebilirsiniz;

  • Site içi SEO'nuzu tamamlayın ve sitenizi optimize edin. Şayet ihtiyaç varsa daha temiz kodlanmış ve SEO kriterlerine uygun olarak görüntülenebilen responsive bir tasarım kullanın. Sitenizin iç yapısının olabildiğince sade olduğundan emin olun.
  • Site dışı SEO çalışmaları yapın, siteniz için önemli anahtar kelimeler veya içerikler için çalışmalar gerçekleştirin.
  • Şayet kullanmaya başlamadıysanız bir an önce sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya başlayın. İmkanınız varsa sosyal medya için reklam kampanyaları oluşturarak etkileşimi arttırın. Siteniz ve içeriklerinize en uygun sosyal medya yapısını keşfetin ve daha çok bu kanallar üzerinden kampanyalarınıza ağırlık verin.
  • İçerik yönünden sizinle benzer sitelerden reklam alın.
  • Her zaman daha kaliteli, doyurucu ve kullanıcıya istediğini sunabilecek içerikler hazırlayın. Popüler içerikler yerine çoğunlukla internette zor bulunan içerikleri oluşturmanız kısa süre içerisinde daha büyük başarı elde etmenize yardımcı olacaktır. İçerik hızınızı arttırmak da size önemli ölçüde yardımcı olacak ve daha hızlı ziyaretçi elde etmenize yardımcı olacaktır
  • Benzer içerikli sitelere sitenizin adıyla yorum yapın. Böylece hem site oluşturucularının hem de yorum yapan/yapmayı düşünen kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Elbette bunların haricinde de kendi başınıza üretebileceğiniz veya farklı yollarla kullanabileceğiniz sayısız reklam stratejisi buluyor. Eğer bu sayfadakiler yeterli değilse araştırmaktan yorulmayın ve web sitenize nitelikli ziyaretçileri çekebilmek için kendinize özgü yöntemler geliştirin.

Organik Hit Arttırma Programı

Organik hit arttırma programı olarak adlandırılan programlar bot hesaplar yarımıyla web sitenizin ana sayfasına veya alt sayfalarına ziyaretçi gönderebileceğiniz yazılımlardır. Organik hit arttırma programları internet üzerinde kolayca yazılım veya web uygulaması şeklinde bulunabiliyor ve her biri farklı amaçlarla webmaster'lar tarafından kullanılabiliyor. Bu tür yazılımlar bazen Google'ın maniple etmek için kullanılırken bazen sayfalardaki okunma oranını arttırma bazense YouTube benzeri servislerdeki izlenme oranını arttırmak için kullanılabiliyor.

hakanuysll avatar
hakanuysll
Organik hit arttırma programları zararlı mı?

UZMANIN CEVABIBu tip yöntemlerde fayda veya zarar görmek tamamen yaptığınız işlemle alakalıdır. Doğrudan ve sürekli olarak sitenize organik hit göndermenizin bir faydası olmayabilir ancak bunu belli stratejiler ile gerçekleştirdiğiniz anda ufak ve destekleyici faydalarını görebilirsiniz. Genel olarak söylemek gerekirse farklı IP adreslerinden ve TR IP olsa dahi organik hit yöntemlerinden çok büyük beklentilere girmeyin. Faydalı olabilir mi olabilir ancak bu beklediğiniz gibi çok büyük bir etki olmayacaktır.

saityesilfidan avatar
saityesilfidan
sitemizde 200 civarında artan ve azalan günlük hitleri artırmak istiyoruz. Haber sitemize en uygun reklamı nereden verebiliriz. öneride bulunabilir misiniz.

UZMANIN CEVABIHaber siteleri için tanıtım yazısı ve önemli sitelerden dikkat çekici banner reklamlar sabit bir kitle oluşturmak adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra Google News, haber sitelerinin potansiyelini tam olarak ön plana çıkartmasına yardım ediyor. Yani, Google News için de bir an önce çalışmalarınıza başlayın :)

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.