reklamsmm panel

Son Kullanıcı Nedir?

Son Kullanıcı Nedir?

Son Kullanıcı, bir yazılım veya donanımın en son halini kullanan kullanıcıları nitelendirmek için kullanılan bir terimdir. Son kullanıcılar ile kast edilen kitle esasen bilgisayar yazılımı konusunda bilgisi olmayan ve program geliştirme bilgisinden yoksun olan kişilerdir. Bugün piyasaya sunulan yazılımların hemen hemen %80'lik bir kısmı son kullanıcılar düşünülerek geliştirilmiştir.

Son kullanıcılar yalnızca bir yazılımın kolayca onlara istedikleri vermesini isterler. Bunun karşılığında da bağış veya lisans ücreti gibi ücretler ödeyerek kendileri için hazırlanmış olan ürünleri alıp kullanırlar. Örnek vermek gerekirse bugün oynadığımız bilgisayar oyunlarının hemen hemen tamamı son kullanıcılar düşünülerek geliştirilmiştir. Ya da bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemlerinin büyük bir çoğunluğu (Başta Windows ve Mac olmak üzere) son kullanıcıyı hedef almaktadır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al