reklam1bosluksmm panel

YouNow Nedir? YouNow Para Kazanma ve YouNow Hesap Silme

YouNow Nedir? YouNow Para Kazanma ve YouNow Hesap Silme

YouNow, 2011 Yılında Amerika kullanıcılarına hizmet sunan canlı yayın servisi olarak açılmış ve daha sonradan global olarak herkesin ihtiyaçlarına karşılayan ücretsiz olarak canlı yayın yapılabilen bir servis haline gelmiştir.

İnternetin ve video yayıncılığının popüler olmasının ötesinde artık internet kullanıcıları tarafından oluşturulan dijital yayınlar geleneksel medyadaki yayınlarla yarışıyor diyebiliriz. İlk defa canlı yayın için birçok kişi YouTube’un kapılarını aşındırırken daha sonradan hem gelir elde edebileceği hem de reklamsız olduğu için daha çok kullanıcının dikkatini çeken YouNow’a geçiş yapıyor.

Kısaca değinmek gerekirse; YouNow içerisinde sosyal medya hesaplarınızdan herhangi birini kullanarak kendinize bir hesap oluşturuyorsunuz. Daha sonra isterseniz dikkatinizi çeken kişilerin yayınlarını takip ediyor isterseniz de doğrudan kendiniz bir yayın oluşturarak kitlenize açılabiliyorsunuz. En önemlisi YouNow üzerinden canlı yayın yapmak için size sunulan herhangi bir şart yok. Yani sizi bir kişi bile izleyecek olsa YouNow ile canlı yayınınızı kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Çapraz platform desteğini de unutmayan platform sayesinde ister bilgisayarınızdan isterseniz de Android veya iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarınızdan yayınlarınızı yapabiliyorsunuz.

YouNow Para Kazanma

YouNow ile para kazanmak son zamanların en popüler trendlerinden biri ancak elbette internet dünyasında hiçbir sektörden gelir elde etmenin kolay olmadığı gibi YouNow ile de para kazanmak sanıldığı kadar kolay değil. YouNow'da para kazanmaya başlamanın ilk adımı bol takipçili ve mümkün olduğunca fazla insan tarafından takip edilen yayınları oluşturmaktan geçiyor.

Sadece kuru kuruya bir YouNow hesabı veya takipçisi olmayan bir YouNow hesabıyla para kazanmayı düşlemek ne yazık ki bir hayalden öteye geçmeyecektir. Çok fazla takip edilen ve yayınları izlenen bir kanal sahibi olmak içinse insanların ilgi duyacağı konular hakkında yayınlar hazırlamanız, bu yayınları düzenli olarak yapmanız ve en önemlisi de YouNow platformunu aktif olarak kullanmanız gerekecek.

Tüm bu pratik bilgiler YouNow'da kazanmaya başlamak için yerine getirmeniz gereken bir nevi pratik şartlar. Gelelim YouNow'da nasıl para kazanabileceğiniz konusuna, YouNow'da herkesin ilk aklına geldiği gibi izlenme oranına göre ödeme almanız ne yazık ki mümkün değil. Yayınınızı izleyen kullanıcıların YouNow'da parayla bar satın alması ve bu barları size bağış yapması gerekiyor.

YouNow'da bu barlar ancak izleyicilerin bağışı yani para yoluyla elde edilebiliyor. Tabii YouNow'un barlarınızı paraya çevirmenize yardımcı olacağı partnerlik programını sunması için bir de ön koşulu var; kanalınızın en azından anlık olarak +500 kullanıcı görüntülenmesine ulaşmasını istiyor ki, bu çok uzun bir yolun sizi beklediğinin habercisidir.

Tüm bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde siz de YouNow'dan gelir elde edebilir hatta belkide sadece yapacağınız canlı yayınlarla bile internet zenginleri arasındaki yerinizi alabilirsiniz. YouNow platformu şuan için Türkiye kullanıcıları tarafından pek aktif olarak bilinip kullanmıyor fakat yakın gelecekte YouNow'un daha yüksek kullanıcı popülasyonuna ev sahipliği yapacağını düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

YouNow Hesap Silme

YouNow üzerinde denemelerinizi yaptınız fakat başarıya ulaşamadınız veya farklı bir nedenden dolayı YouNow üzerindeki hesabınızı silmek istiyorsunuz. O halde bu başlık altındaki basit birkaç adımı uygulayarak YouNow üzerinde yer alan hesabınızı silebilirsiniz.

YouNow hesabınızı sildiğiniz anda hesabınız tamamen kaldırılacak ve daha sonradan kurtarılamayacak dolayısıyla varsa takipçileriniz, hayranlarınız, aktiviteleriniz ve yayınlarınızın tümü YouNow'dan kaldırılacaktır;

  1. Hesabınızı silmek için herhangi bir bilgisayar yardımıyla younow.com internet sitesinde hesabınızla oturumunuzu açın.
  2. Sağ menüde profil resminizin yanında yer alan “Settings” menüsüne tıklayın.
  3. Bu sayfada yer alan “Privacy” sekmesine giriş yapın ve “Terminate My Account” linkine tıklayın.

YouNow Yayın Silme

Yayınınızı silmek için YouNow’a web sürümü üzerinden giriş yapın ve sayfanın sağ tarafında yer alan menüden profilinize ulaşın. Bu kısımda sosyal profillerin hemen alt kısmında bulunan “Boardcasts/Yayınlar” menüsünden istediğiniz yayını kolayca silebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al