Giriş Yap / Kayıt Ol

İlk olarak 1996 yılının başında dağıtımı yapılan Apache, açık kaynak kodlu bir web sunucusu yazılımıdır. Apache Yazılım Vakfı tarafından geliştirilen yazılım, Microsoft Windows, Linux, Mac OS X, GNU ve Unix gibi popüler birçok işletim sistemi tarafından desteklenmektedir. Güncel sürümleri düzenli olarak yayımlanmaktadır ve dünya üzerindeki en yaygın web sunucusu hâline gelmiştir.

Apache

Apache İndir

Apache yazılımını, ücretsiz olarak indirebilir ve ihtiyacınıza göre geliştirebilirsiniz. İndirme kılavuzu ile yazılım hakkında detaylı bilgiye httpd.apache.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Apache Kurulumu

Yazılımın kurulumu için öncelikle yukarıdaki adresten gerekli kurulum dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Daha sonrası standart bir yazılımın kurulumu şeklinde aşamalı olarak gerçekleşecektir. Kurulum esnasında web sunucunuz için kullanacağınız sunucu ismi ya da yönetici e-posta adresi gibi unsurları düzenleyebilirsiniz. Eğer işletim sisteminizde güvenlik duvarı kullanıyorsanız Apache yazılımının çalışması için gerekli izni vermeniz gerekmektedir.

Kurulumdan sonra varsayılan kök dizin htdocs olacaktır. Bu dizini değiştirmek için httpd.conf konfigürasyon dosyasındaki gerekli alanları düzenlemeniz gerekmektedir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.