Giriş Yap / Kayıt Ol

Dock, Apple’ın Mac OS kullanan bilgisayarlarında en alt kısımda yer alan erişim çubuğudur. Bu menü çubuğu sayesinde kullanıcılar sık kullandıkları yazılım ve dosyalara hızlıca erişebildiği gibi aktif olarak çalışan yazılımlar arasında da geçiş yapabilirler.

Dock ilk defa Apple ile kullanılan bir deyiş olmasına karşın daha sonradan Linux işletim sistemlerinden bazıları da Dock sistemine kendini adapte etmiştir. Elementary OS işletim sistemi de tıpkı Apple’ınki gibi bir Dock kullanmaktadır. Ayrıca Docky yazılımı sayesinde Linux dağıtımlarına daha sonradan dilediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz bir Dock’da yerleştirebilirsiniz.

Dock

Dock Station (Dock İstasyonu) Nedir?

Dock Station veya Türkçesiyle Dock İstasyonu olarak adlandırdığımız cihazlar dizüstü bilgisayarları masaüstü bilgisayarlar gibi işlevsel kullanmak amacıyla geliştirilen, dizüstü bilgisayara birçok donanımı bağlama şansı sunan bir çevirici istasyondur. Dock istasyonu yardımıyla bir dizüstü bilgisayara kolayca büyük depolama diskleri, yedekleme diskleri, PS kolları, CD veya DVD sürücüsü ve daha birçok donanımı kolayca bağlayabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.