Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Adobe Illustrator ya da Illustrator, vektör tabanlı grafikler tasarlamak için geliştirilen Adobe’un bir yazılımıdır. Adobe Illustrator yardımıyla logolar ve clip artlar başta olmak üzere birçok grafik materyalinin tasarlanabilmesi mümkündür.

Illustrator

Illustrator Programı

Adobe’un Illustrator yazılımı ilk defa 1987 Yılında Apple’ın Machintosh’u için tasarlanmıştır. Kısa süre içerisinde popüler olarak kullanılmaya başlanan yazlım daha sonradan Microsoft Windows işletim sistemine göre uyarlanmış ve şuan ki olan Adobe Illustrator CC sürümüne getirilmiştir.  Bugün Adobe Illustrator başta vektörel grafik tasarımcıları olmak üzere tüm dünyada profesyoneller tarafından tercih edilen bir yazılımdır.

Illustrator’ü kullanarak perspektif çizimleri yapılabilir ve piksellerle hizalanmış görseller hazırlanabilir. Kullanıcılarına sunmuş olduğu geniş tasarım mekanı sayesinde aslında Adobe Illustrator ile yapacaklarınızın neredeyse bir sınırı yokta denebilir.

Illustrator yazılımıyla oluşturulan dosyaların uzantıları AI dosya biçimdedir. Fakat istendiği taktirde yazılımdan EPS dosya formatıyla da çıktı alınabilmekte yada grafikler PDF, JPEG benzeri uzantılarla dışarı aktarılabilmektedir. Ne var ki dışarıya aktarılan bazı dosya formatları tekrardan yazılıma geri alındığı taktirde vektörel düzenleme modundan çıkış yapabilmektedir.

Illustrator Dersleri

Adobe Illustrator ile çalışmak için yaratıcılık özelliğinin yanı sıra tekniklere de yeterince hakim olmak gerekiyor. Özellikle şekil oluşturma aracı ve kıl fırça gibi özelliklerin etkili şekillde kullanılmasının bilinmesi kaliteli çalışmalar ortaya çıkartmak için son derece önemli. Illustrator kategorimizi ziyaret ederek forum kullanıcılarının hazırlamış oldukları dersleri ve örnek çalışmaları görebilir, Adobe Illustrator ile ilgili aklınıza takılan soruları üyelerimize yöneltebilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.