Udemy Nedir?

Udemy Nedir?

Udemy, öğrenciler ve eğitmenleri bir araya getirmeyi hedefleyerek 2009 yılında kurulan bir dijital, eğitim ve çevrimiçi öğrenme platformudur. Platformda alanında uzmanlaşmış profesyoneller ders paketleri hazırlayarak öğrencilere sunar. Bu paketlerin kimi ücretsizken, kimileri ise ücretlidir. Udemy, isteyen herkesin eğitim verebilmesini sağlıyor olmasıyla öne çıkmakta ve dünyada bu konuda en başarılı projelerden birisi olarak adını duyurmakta.

Platform Eren Bali ve Oktay Çağlar isimli arkadaşlar tarafından kurulmuş bir platform ve bugün San Francisco’da çalışmalarına devam ediyor. Şirketin bugünkü CEO’su ise Gregg Coccari. Firmanın başarılı ilerleyişinde kaliteli eğitimi, uygun fiyatlarla sunabiliyor olmasıyla birlikte eğitimcilere kazanç kapısı olarak teşvik yaratıyor olmasının yadsınamaz bir payı olduğunu söylemek mümkün. Peki öğrenciler Udemy’de ne gibi dersler alabiliyorlar?

Dijital bir platform olarak öne çıkmasından dolayı mıdır, yoksa dünyanın bu yönde ivme kazanmasından mıdır bilinmez, Udemy’de sıklıkla denk gelinebilecek eğitim türünün teknolojinin alt başlıkları arasında yer aldığını kolaylıkla görebiliyoruz. Yani Udemy üzerinden grafik, tasarım, kurgu vs gibi sanatla dijital dünyanın buluştuğu alanların derslerini alabileceğiniz gibi, bir kodlama, dilini öğrenebilir ya da, oyun, geliştirme eğitimlerine göz atabilirsiniz. Elbette SEO, dijital pazarlama, yapay zekâ ve mobil, geliştirme kursları gibi daha pek çok kategorinin yer aldığını da belirtmemiz lazım. Fakat başlıklar elbette bunlarla kısıtlı değil. Eğitmenler platformda mühendislik dersleri, matematik ve dil eğitimleri üzerine de yoğunlaşmış durumdalar. Hatta beğendiğiniz kişisel gelişim eğitmenlerini aratmayı da unutmayın, çünkü pek çok kişisel gelişim dersine de erişim sağlayabilirsiniz.

Udemy

Udemy Ne Kadar Komisyon, Alıyor

Platformun profesyoneller için de özel olduğunu kabul etmek lazım. Birçok insan bu siteyi tek geçim kaynakları olarak görebilecek kadar iyi getiriler sağlayabiliyor. Bu da hem eğitimin kalitesini yükseltiyor hem de diğer profesyonelleri eğitmen olmak için kamçılıyor. Elbette Udemy tüm bu iş yükünü üstlenirken kendi kazancını da unutmamakta. Belirlenen fiyatlar üzerinden kendi komisyonunu almakta. Udemy eğer müşteriyi yani öğrenciyi kendisi getirdiyse %50 komisyon almakta. Fakat müşteri eğer sizin referans bağlantılarınızla alım yapıyorsa Udemy %3’e ancak ulaşan işlem ücretleri dışında hiçbir kesinti uygulamamakta. Dolayısıyla ancak size yönlendirdiği müşterilerden kesinti yaptığını söyleyebiliriz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al