Giriş Yap / Kayıt Ol

Unreal Engine, Epic Games tarafından geliştirilen ve dünya genelinde geliştiricilerin yaygın olarak kullandığı bir oyun motorudur. Geçmişte ücretli olan program yayınlanan 4. Ana sürümü ile birlikte ücretsiz bir hale gelmiştir. İçerisinde bulunduğumuz günlerde ise 5. Ana sürümü yayınlanmış olan Unreal Engine programı hem geliştiriciler, hem de eleştirmenler tarafından oldukça sevilmektedir.

Program ilk olarak 1998 yılında yayınlanan Unreal isimli oyunda kullanılmış ve C++’ın gücünü göstermiş, geliştiricilerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Yayınlanan ilk oyun FPS türünde yer alsa da oyun motoru, kullanıcılarına daha fazlasını sunmaktadır.

Program ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu oyunlar geliştirebileceğiniz gibi, yaptığınız bu oyunların render alırken dilerseniz mobil platformlara, dilerseniz de PC platformuna yönelik çıktı almanız mümkün.

Unreal Engine

Unreal Engine 4 Sistem Gereksinimleri

İçerisinde muhteşem yapımlara can verebileceğiniz bir oyun motorunun sistem gereksinimlerinin göz korkutmasını beklersiniz değil mi? Epic Games programıyla bizi bu konuda da yanıltmayı başarıyor. Unreal Engine 4’ün tavsiye edilen sistem gereksinimleri oldukça mütevazı. Elbette daha iyi sistemlerle daha zorlu işlerin altından da kalkabilirsiniz. Yine de aşağıdaki sistem özelliklerine günümüzde birçok bilgisayar sahip olduğu için bu programın da kullanıcı sayısı gün geçtikçe yükseliyor.

Program Directx 11 ya da Directx 12 sürümlerini destekleyen bir grafik kartına ihtiyaç duymakta ve 8 GB RAM ile verimli bir şekilde çalışabilmekte. Ayrıca 64 Bit bir Windows 10 ve dört çekirdekli, 2.5 GHz hızla çalışabilen bir işlemci istemekte.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.