Giriş Yap / Kayıt Ol

Browser (Tarayıcı), internet sitelerine ziyaretler gerçekleştirmek ve World Wide Web’e erişmek için kullanılan bilgisayar programlarıdır. Bilgisayarınızda bir tarayıcı olmaksızın internete bağlanmanız veya internet bağlantınızı kullanmanız mümkün değildir. Bu nedenle geliştirilen tüm işletim sistemleri mutlaka içerisinde varsayılan olarak bir internet tarayıcısı barındırmaktadır. Örneğin, Microsoft Windows işletim sistemini Internet Explorer, birçok Linux dağıtımı Mozilla Firefox ve Mac OS ise Safari internet tarayıcısıyla kullanıcıya ulaşmaktadır. İnternet tarayıcıları sayesinde World Wide Web üzerinde yer alan URL adreslerini ziyaret edebilir ve aradığınız birçok içeriğe kolayca erişebilirsiniz.

Browser

En İyi Browser

İlk defa WorldWideWeb adındaki Browser Tim Berners-Lee tarafından 1990 yılında geliştirilmiştir. 1990 yılından bu yana kadar geçen süreç içerisinde Browser dünyasında birçok köklü değişiklik yaşandı. Sahneye bazen yeni oyuncular giriş yaparken bazen de eski oyuncular emekliye ayrıldı. Şuanda piyasada belli başlı popüler internet tarayıcıları farklı nedenlerden dolayı kullanıcılar açısından kabul görüyor. Fakat bu tarayıcıların hangisinin en iyisi olduğun karar vermek bir karşılaştırma değil, tamamen kişisel tercih meselesidir. Bir kullanıcı başka bir kullanıcının beğenmediği Browser’ı işlevsel bulabiliyor ve Browser alanında iyiyi seçme konusunda net kurallar bulunmadığı için olay tamamen kişisel seçime kalıyor.

Son yıllarda kullanıcılar tarafından en aktif şekilde kullanılan ve en güçlü olarak kabul edilen internet tarayıcılarını şöyle sıralayabiliriz;

Browser Oyunları

Browser oyunları veya Web tabanlı oyunlar, oynamanız için bilgisayarınıza herhangi bir yükleme işlemi yapmanıza gerek olmayan ve sadece bir Web Browser yardımıyla oynanabilen online ve çok oyunculu oyunlardır. Browser oyunlarında tüm oyun bir internet sitesinin sayfası üzerinden oynanır. Bu da kullanıcılara hem esneklik hem de platform bağımsız olarak oyuna erişebilme avantajı sağlar. Browser oyunları artık 2000’li yılların başında olduğu gibi popüler değil ancak 2000’li yıllarla karşılaştıracak olursak artık Browser oyunlarının standart oyunların kalitesine yaklaştığını söyleyebiliriz.  

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.